TOPlist

 

A- A A+

Aktuality

Návštěva poslanecké sněmovny (27. února 2019)

Ve středu 27. února 2019 se třída 4. OA zúčastnila exkurze do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Exkurze se uskutečnila na základě pozvání paní poslankyně Mgr. Barbory Kořanové, která navštívila naši školu 29. listopadu 2018 a besedovala se žáky třídy 4. OA při hodině práva.

Návštěva Poslanecké sněmovny se žákům velice líbila a od paní poslankyně jsme získali příslib zprostředkování návštěvy Poslanecké sněmovny i v příštím školním roce přímo ve dnech, kdy bude zasedat dolní komora Parlamentu ČR.

Tisková zpráva

PHOTOBASE 2019

Žáci naší školy se již podruhé zúčastnili celostátní fotografické soutěže PHOTOBASE pořádané Gymnáziem Oty Pavla v Praze. I letos přispěli do soutěže velmi poutavými snímky, avšak konkurence je opět na vysoké úrovni. Do finálového kola konaného dne 21. března 2019 na Novoměstské radnici v Praze postoupí pouze malý zlomek z celkového počtu cca 1 100 soutěžních fotografií. Elišce Bolovanské, Jakubu Koutníkovi a Danielu Motyčákovi z 1. IT přejeme hodně štěstí při posuzování fotografií odbornou porotou a děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy.

Snímky pořízené našimi žáky do soutěže:

Region 2019 - Žáci Obchodní akademie skvěle naplánovali zájezd a obhájili loňské vítězství

Ve dnech 29. a 30. ledna 2019 se na půdě plzeňské Střední odborné školy obchodu, užitého umění a designu, známé také jako „Nerudovka“, uskutečnil již 23. ročník soutěže Region, ve které každoročně měří síly studenti z několika oborů a mezi ně patří i specializace na cestovní ruch. V minulém roce zaznamenala VOŠ, OA a SZŠ Domažlice úžasný výsledek, když se v kategorii týmů umístili její žáci na 1. místě. Letošní reprezentanti to tak neměli vůbec jednoduché a očekávání byla pochopitelně vysoká. Tým ve složení Denisa Levá, Jana Skaláková a Jan Fait (který byl i v loňském vítězném celku) se musel popasovat s vytvořením zájezdu do libovolné sousední země České republiky a také se znalostním testem, který prověřil jejich vědomosti v oblasti dějin, geografie a služeb cestovního ruchu. I přes velikou konkurenci z celé ČR i Slovenska dokázali vyslanci domažlické školy nejlépe obhájit svůj zájezd před odbornou porotou a v testu už svou připravenost jen potvrdili. „Obchodka“ tak vyhrála tuto soutěž podruhé v řadě a předstihla tím pořádající školu, jejíž tým obsadil druhou příčku, a středoškoláky z Ústí nad Labem, kteří si z Plzně odvážejí pomyslný bronz. V kategorii jednotlivců hájila Domažličany Adéla Lukášová, která sice na stupně vítězů těsně nedosáhla, ale se svou prezentací v anglickém jazyce předvedla před porotou velmi slušný výkon. Velké poděkování patří paní magistře Janě Gibfriedové, která opět své svěřence špičkově připravila, a také paní magistře Ireně Šlajsové, jež svou kolegyni zastoupila v roli doprovodu na celé akci.

Článek z Domažlického deníku

Okresní kolo olympiády z německého jazyka (6. února 2019)

Dne 6. února 2019 se uskutečnilo okresní kolo Olympiády z němčiny v Domě dětí a mládeže v Domažlicích. Soutěže se zúčastnili ti nejlepší němčináři ze všech základních a středních škol domažlického okresu ve třech kategoriích podle věku. V kategorii pro střední školy se utkalo celkem 8 studentů.

Po úvodním zahájení v 8:OO byla nejdříve zkontrolována prezenční listina, poté byli soutěžící rozřazeni do svých kategorií a každý z nich si vylosoval pořadí, v jakém soutěžil.

Jazykové klání se skládalo z poslechové a konverzační části. Při ústním projevu se testovala schopnost umět se  správně vyjádřit a rozpovídat se v německém jazyce například na téma : multikulturní společnost a postavení uprchlíků ve společnosti, životní prostředí a jeho ochrana či význam vzdělání pro budoucí povolání.

Ale jen nejlepší z nejlepších mohli vyhrát. Bronz si vydobyla studentka naší školy ze 2. ročníku Zdravotnického asistenta Jana Mazancová, jež obdržela nejen diplom s gratulací, ale též knižní poukaz v hodnotě 250,- Kč.  Jsme rádi, že máme mezi sebou takové schopné a nadané studentky.

Střední zdravotnická škola navštívila Drážďany

Střední zdravotnická škola v Domažlicích vyrazila  do Drážďan v saském Německu s cílem navštívit perlu saského baroka zámek Moritzburg a historické památky a vánoční trhy tohoto města.

Číst dál...

Exkurze do Škodovky (20. listopadu 2018)

V úterý 20. 11. 2018 se žáci 2. a 3. ročníků OA a IT vydali do Mladé Boleslavi.

Assets.img.skoda logo landscapeV2.a4df7efeb9c9eb4987594f574894ff1e.231x69 Fill

Nejprve jsme si prohlédli muzeum, jehož součástí jsou 3 hlavní expozice. První z nich je Tradice, která se věnuje, jak již název napovídá, tradici české značky. Další oblast Evoluce přibližuje vývoj značky od zakladatelů a jejich prvních jízdních kol až po budoucnost mobility. Část zvaná Preciznost představuje závod jako historické místo výroby automobilů a zároveň jako místo péče o automobilovou tradici. Proces výroby dnešních i minulých vozů jsme zažili prostřednictvím řady fotografií a filmu.

Číst dál...

Divadélko pro školy

V úterý 6. listopadu 2018 k nám na Obchodku zavítali dva herci Alexander Andrejs a Vojtěch Líkař z Divadélka pro školy Hradec Králové s představením Romantismus není jen romantika aneb Evropou od Goetha k Vrchlickému. Jedná se o soubor několika ukázek z tvorby nejslavnějších představitelů evropského romantismu. Prostřednictvím scének a osobitého humoru nám přiblížili  známá díla, ale také život předních romantických autorů. Vystoupení  začali  dramatizací z knihy Utrpení mladého Werthera od Johanna Wolfganga Goetha. 

Číst dál...

100. výročí založení republiky

Žáci naší školy si připomněli výročí vzniku samostatného československého státu komponovaným programem, který připravili žáci a učitelé Gymnázia J. Š. Baara. Pásmo bylo zaměřeno na období první republiky a střídalo se v něm mluvené slovo, vážné i humorné scénky, promítání, hudba i tanec. Nechyběl ani společný zpěv české hymny či písně Pětatřicátníci a v závěru zazněla Masarykova oblíbená píseň Ach synku, synku.

Domažlická zdravotní škola obdivuje krásy bavorského lesa

Zdravotní škola v Domažlicích vyrazila dne 15.10.2018 na celodenní výlet za hranice do bavorského městečka Maibrunn u letoviska Sankt Engelmar na Stezku v korunách stromů.

Číst dál...

Návštěva Pražského hradu (8. října 2018)

V pondělí 8. října 2018 se třídy 1. ZA a 4. ZA vydaly do Prahy, kde u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného státu navštívily jinak nepřístupné reprezentační prostory Pražského hradu.  Měly jsme možnost navštívit místa spjatá s činností prezidenta republiky, neboť jde o místa, kde např. jmenuje vládu, soudce, přijímá velvyslance a podobně.  Tato místa jsou spjata s celou existencí a tradicí našeho státu, neboť k podobnému účelu slouží již od dob První republiky. K ceremoniálním účelům se využívají od poloviny 19. století, ve kterém byly jednotlivé místnosti upraveny.  Prohlídka těchto prostor byla s doprovodným odborným komentářem a  fotografické panely jen dokumentovaly činnost prezidenta republiky v historickém kontextu.  Studenti dále navštívili historická místa hlavního města s odborným výkladem v jazyce anglickém a německém. Výlet byl přínosem nejen v souvislosti s významným výročím, doplněním a zpestřením výuky občanské nauky, ale i nevšedním kulturním zážitkem.

  • Poslední aktualizace: středa 20 březen 2019, 13:44:24Copyright©2015 VOŠ, OA a SZŠ Domažlice