TOPlist

 

A- A A+

Aktuality

Informace k provozu školy pro veřejnost (24. března 2020)

Vzhledem k pokračujícímu nouzovému stavu v ČR omezujeme provoz školy pro veřejnost: otevřeno bude pouze ve středu od 8:00 do 14:00 hodin. V případě potřeby adresujte své žádosti na centrální školní e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na adresu konkrétního zaměstnance – viz webové stránky školy. Provoz školy budeme vždy aktualizovat vždy podle stávající situace v ČR.

! ! ! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO ŽÁKY ! ! !

Upozorňujeme všechny žáky, aby od příštího týdne (tj. od pondělí 16. března 2020) denně sledovali školní e-mailové schránky, položky Komens a Domácí úkoly v Bakalářích a Google učebnu. Vyučující vám budou přes tyto systémy poskytovat informace k vašemu domácímu studiu.

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ

Od 11. 3. 2020 je škola (pro všechny obory SŠ i VOŠ) z důvodu nařízení vlády do odvolání uzavřena - sledujte prosím webové stránky školy.

oficiální prohlášení Ministerstva zdravotnictví

Z důvodu uzavření školy jsou oslavy 70. výročí založení zdravotnické školy 13. 3. 2020 přeloženy na neurčito.

Mgr. Věra Prantlová

Veletrh fiktivních firem v Sokolově - 5. 2. 2020

Dne 5. 2. 2020 fiktivní firmy tříd 3. OA a 3. IT jako každoročně vyrazily na svůj první veletrh do Sokolova soutěžit v 5 disciplínách – prezentaci, katalogu, vizitce, sloganu, obchodování a stánku a nasbírat první zkušenosti.

Přípravu nepodcenily, fiktivní firma KiqPlastiq, s.r.o. přivezla 3 ceny:

     1. místo – vizitka

     2. místo – katalog

     2. místo - slogan

Obě vyučující Ing. Smazalová a Ing. Mikovčáková chválí všechny 3 firmy a děkují za pracovní nasazení všech účastníků.

Obchodní názvy FF, jejich činnosti a pracovní týmy:

Ach, s.r.o. – výroba a prodej čokolády

pracovní tým -  Filip Král, Vítězslav Hájek, Josef Janda, Jiří Kaiser, Lukáš Loritz, Pavel Medek, Marie Piskláková, Nikola Stášková a Lukáš Vokurka

KiqPlastiq, s.r.o. – výroba a prodej ekologických výrobků

pracovní tým – Tereza Mašková, Eva Bartáková, Ivana Borová, Marie         Buršíková, Phuong Uyen Le, Kristýna Liaugodaité, Dominika Mazlová,Natálie Radová, Klára Šobrová, Lucie Zvolánková

RedRose – PhotoBank, s.r.o. – fotobanka

pracovní týmKarolína Krejčová, Aleš Fictum, Ivana Pavlíková, Phan Thi Ngoc Huyen, Štěpán Říha, Vendula Soukupová, Jan Šup, Kateřina Trpáková, Jaromír Váchal, Klára Vaňková

Region 2020 – třetí rok za sebou medailové umístění

Ve dnech 28.1. -29.1. 2020 se již tradičně konala republiková soutěž Region 2020. Na této soutěži se setkávají studenti z různých oborů a jedním ze soutěžních oborů je také cestovní ruch.  Již 24. ročník soutěže pořádala Střední odborná škola obchodu, užitého umění a desingu Plzeň  - jinak také plzeňská Nerudovka.

Výborného výsledku dosáhla Eva Bartáková (3.0A) v kategorii jednotlivců. V této kategorii studenti prezentovali produkt v cizím jazyce, Eva v anglickém jazyce. Její prezentace byla naprosto profesionální a od poroty dostala plný počet bodů. Druhý den studenti prokazovali znalosti z oboru cestovní ruch  - služby v CR, památky Unesco, geografie CR, dějiny kultury a architektury. I zde úspěšně obstála a součet bodů z obou dnů soutěže ji vynesl na  první místo  v kategorii jednotlivců.

Výborně si však vedl i tým složený též ze studentů třídy 3.OA. Tým tvořila Tereza Mašková, Kristýny Liaugodaite a Aleš Fictum. Tým první den dopoledne tvořil produkt  (zájezd) a v odpoledních hodinách tento produkt prezentoval. Letošního zadání, tedy produkt pro seniorský cestovní ruch,  tým uchopil velmi nápaditě a po prezentaci byl na 2.místě. Znalostní test byl podobný jako pro kategorii jednotlivců, jen trochu obsáhlejší. I zde studenti uplatnili svoje dobré znalosti a celkové druhé místo pro tým bylo příjemnou odměnou za náročnou soutěží.

region 2020 01    region 2020 02

Pozvánka na oslavy 70. výročí založení Střední zdravotnické školy v Domažlicích

Dne 13.3.2020 zveme všechny bývalé absolventy na oslavy školy. V době od 12.00 do 18.00 hodin si můžete školu na Chodském náměstí 97 prohlédnout a zúčastnit se bohatého programu, který je pro vás připraven.

pozvanka vyroci SZS

Okresní přebor škol v šachu – náš tým postupuje do krajského kola

9. 12. se v DDM Domino v Domažlicích konal Okresní přebor škol v šachu. Náš tým úspěšně bojoval, několikrát vyhrál, prohrál pouze jednou (s GJŠB  Domažlice) a skončil na 2. místě, které znamená postup do kola krajského. To se bude konat v únoru 2020. Držíme palce. 

diplom sachy

Skvělý úspěch našeho pišqworkového týmu – Domažlice-Kdyně United

Náš tým (Domažlice-Kdyně United) skvěle zabojoval v okresním kole, které se konalo v GJŠB  Domažlice 13.11. Se soupeři se příliš nepáral a suverénně vyhrál, a tudíž postoupil do kola krajského. Více si můžete přečíst zde:

https://pisqworky.cz/novinky/2400

V krajském kole (25. 11. Na Mikulášském gymnáziu v Plzni) už to mělo být těžší. Ani tam se ale náš tým neztratil a jen těsně mu unikl postup do Grandfinále v Brně. Nakonec jsme skončili na krásném medailovém 3. místě. Více si můžete přečíst tady:

https://pisqworky.cz/novinky/2436

Naše škola si užívala atmosféru adventního Salzburgu

Naše škola se vydala  v adventním čase na jednodenní exkurzi do rakouského Salzburgu s cílem spatřit nejslavnější historické památky a vánoční trhy Salzburger Christkindlmarkt.

Naší první cílovou zastávkou byla Tyrolská vesnička Oberndorf pod Alpami, ležící 10 km od města Salzburg. Zde v kostelíku sv. Mikuláše o půlnoční mši dne 24.12.1818 měla premiéru nejznámější vánoční píseň  „ Stille Nacht, heilige Nacht, alles schläft, einsam wacht…..“ a odtud se  rychle šířila do celého světa. V muzeu kaple Tiché noci (Sille Nacht- Museum) jsme si zakoupili suvenýry, které nám budou připomínat naši návštěvu tohoto památného místa.

Číst dál...

Přednáška MUDr. Radima Uzla (12. prosince 2019)radim uzel

Ve středu 12. prosince 2019 se všichni žáci naší školy zúčastnili přednášky MUDr. Radima Uzla, který je známý popularizátor sexuologie, gynekolog, čestný předseda a člen vědecké rady Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu a vysokoškolský pedagog.

MUDr. Radim Uzel, CSc. publikoval mnoho populárních článků v tisku, je autorem rozhovorů a publicistických relací v rozhlase a v televizi. Každoročně se zúčastňuje desítek přednášek a besed.

Přednáška byla zaměřena na téma: sexuální výchova mládeže, pohlavní choroby, prevence rizikového chování a zákony. Zpestřením byly osobní zkušenosti lektora, jeho smysl pro humor a velmi příjemný rétorický projev.

Panu doktorovi patří náš dík za jeho zajímavé vystoupení.

  • Poslední aktualizace: pátek 27 březen 2020, 11:12:17



Copyright©2015 VOŠ, OA a SZŠ Domažlice