TOPlist

 

A- A A+

Úspěchy žáků

Úspěch našich studentek na Regionu 2017

Natálie Mayahová se umístila na prvním místě, tým skončil jako třetí.

Dne 26. – 27. 1. 2017 pořádala Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu Plzeň již 21. ročník soutěže v odborných znalostech pro žáky v oborech vzdělávání zaměřených na cestovní ruch. Jako již tradičně se zúčastnily odborné školy z Příbrami, Ústí nad Labem, Prahy, slovenské Detvy a školy plzeňského kraje. V kategorii jednotlivců soutěžilo 12 soutěžících, kteří museli v cizím jazyce obhájit svoji prezentaci a v odborných znalostech testem prokázat své vědomosti. Velkého úspěchu pro naší školu dosáhla Natálie Mayahová, která celou tuto soutěž jednotlivců vyhrála. Soutěž se odehrávala také v kategorii týmů, kde soutěžily tříčlenné týmy z jednotlivých škol, které musely vytvořit produkt cestovních kanceláří (zájezd), který si pak musely obhájit před odbornou porotou. Porota se skládala z pracovníků Komise odboru, kultury, památkové péče a cestovního ruchu Plzeňského kraje, asociace průvodců, zástupců CK a učitelů škol. Tým také musel prokázat své odborné znalosti při písemném testu znalostí z cestovního ruchu a dějin kultury. I tohoto úkolu se studentky z naší školy Kateřina Růžková, Natália Képesová, Adéla Hromádková zhostily na výbornou a jako tým obsadily třetí místo. Je to zatím největší úspěch studentů naší školy při účasti na této soutěži.

- Fotky zde -

První místo v celostátní soutěži ve finanční gramotnosti

V úterý 26. dubna 2016 jsme se utkaly s ostatními vítěznými týmy krajských kol v celostátním finálovém kole 7. ročníku soutěže Finanční gramotnost. Náš tým byl složen ze žákyň třídy 4.OA - Tereza Poláčková, Kristýna Krumlová a Alena Strnadová, tu však ze zdravotních důvodů nahradila Petra Boudová.
Finále tradičně zahájil Miroslav Singer, guvernér České národní banky.

Číst dál...

Žákyně 4. IT Zuzana Benčeková se svým výkonem 347,5 úhozů za minutu umístila na 3. místě v krajském kole soutěže v psaní na klávesnici.

Gratulujeme.

bencekova diplom 24032015

- Fotky zde -

Tomáš Hruška ze třídy 2. IT se v kategorii JuniorDesign krajského kola soutěže JuniorInternet umístil na 4. místě. Až jako náhradník postoupil do celorepublikového kola, kde svoji práci představil a odprezentoval před diváky a odbornou porotou. I přesto, že z krajského kola postoupil až z pozice náhradníka, obsadil v tomto celorepublikovém kole se svým projektem arboreta v Domažlicích nádherné 2. místo.

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

hruska diplom JD

- Fotky zde -

Žák 2. ročníku oboru IT Tomáš Hruška se se svými webovými stránkami arboreta v Domažlicích přihlásil do soutěže JuniorInternet. V krajském kole kategorie JuniorErb se v i přes velmi silnou konkurenci umístil na krásném 2. místě.

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

hruska diplom

- Fotky z předávání cen -

Soutěž Region 2013

tým 3. OA - 3. místo
Lucie Veselková a Žaneta Bednářová - 6. a 12. místo

Číst dál...

  • Poslední aktualizace: pátek 23 únor 2018, 18:49:44Copyright©2015 VOŠ, OA a SZŠ Domažlice